Svatohorská Šalmaj
Svatohorská Šalmaj
Svatohorská Šalmaj

Slavnost hudby, tance, divadla a řemesel

9. 9. 2017, nádvoří Svaté Hory

Program:

 

Dne 9. 9. 2017 v 9:30 hodin vychází dobový průvod z náměstí TGM v Příbrami na Svatou Horu k uvítání historické postavy arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Průvod zve všechny pocestné na 10. ročník tradiční akce. Zahajovací ceremoniál zahájí celodenní veselí, které bude končit ve 23 hodin.  Připravený program bude rychle plynout na dvou zastřešených scénách se zvukovým a světelným parkem. Dobově odění moderátoři seznámí diváky s historií významného poutního místa i královského města Příbram. Dále postupně představí všechny umělce, kteří budou po celou slavnost navozovat autentickou náladu.

Rodiče a jejich dítka si na různých interaktivních stanovištích budou moci vyzkoušet různá řemesla, aby si dovedli představit mnohdy nelehkou práci našich předků. Po celou akci bude pro návštěvníky zajištěno občerstvení všeho druhu, židle a lavice k posezení a odpočinku, samozřejmostí je i odpovídající sociální zázemí. V případě nepřízně počasí je připraven velkoplošný stan pro návštěvníky včetně krytých posezení u občerstvení.

 

Program svatohorksá šalmaj

   

Další doprovodný program Příbramské svatohorské šalmaje:

 

Doprovodný program:

 

Běh hasičů do Svatohorských schodů

                
je unikátní závod dvojic hasičů v běhu do schodů na příbramskou dominantu - Svatou Horu. Vzpomeneme tak na mohutný požár areálu z dubna 1978 a na vlastní kůži "v plné polní" zkoušíme, jaké to asi mohlo být. Běh hasičů do Svatohorských schodů je velmi zajímavým sportovním a kulturním zážitkem při Příbramské svatohorské šalmaji.
Info o akci: https://www.sv-schody.cz/

 

Logo Běh hasičů do Svatohorských schodů

Den železnice v Příbrami          

Tematický kulturní program.

Více informací zde: http://kozlik-model.wz.cz/ 

Kde se 10. Příbramská svatohorská šalmaj koná?

Místo konání: Svatá Hora, Příbram

GPS: 49.685030, 14.018049

Termín: 9. 9. 2017

Svatohorská Šalmaj

© 2018 Město Příbram. Všechna práva vyhrazena. Developed by: Smartim

facebook youtube